+90 506 140 14 04  

En iyi Fas Kültür Turu Öne çıkan

  • Tip Hoteller
  • Süre 7 Gün
  • Kapasite 44 kişi
Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
1,190 € 1,160 € 1,415 € 990 €

Marakeş, Essaouira, Fez, Kazablanka... Fas'ın gizemli güzelliklerini keşfedin. Tarihi mekanlar, geleneksel çarşılar, UNESCO Dünya Mirası siteleri, eski medreseler ve benzersiz kültürel deneyimler sizi bekliyor!

1 Gün: İstanbul / Marakeş

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 21:00’de buluşma. Bagaj ve check-in işlemleri sonrası Air Arabia Havayolları'na ait tarifeli sefer ile saat 00:20’de Kazablanka'ya uçuş ve yerel saat ile 02h10'da varış.

2 Gün: Kazablanka / Marakeş

Havaalanında bizleri bekleyen tur aracımıza binerek Fas’ın Kültür ve tarih zenginliklerini keşfetmeye Marakeş ile başlıyoruz. Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam günlük Marakeş turumuzda 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi, zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri, Bahia Sarayı, dar sokaklar, Şifa-i Şerif kitabının yazarı Kadı İyaz, Delâilü'l Hayrat kitabının yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz'in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlarını ve Berberi Eczanesi olarak bilinen Argan Yağı ve diğer Fas'a ait bitkisel ürünler alabileceğiniz aktar ziyareti sonrası Afrika'da ki en hareketli şehir meydanı olan Jemaa El Fna Meydanı'na (Kıyamet Meydanı) hareket ediyoruz. UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan; meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jemaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşısında el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örneklerini bulabilirsiniz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 Gün: Marakeş

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam günlük Marakeş turumuzda ünlü moda tasarımcısı Yves Saint Laurent'e ait Majorelle Bahçesi gezilecek, Marakeş'in göz kamaştırıcı bir mücevheri ve Yves Saint Laurent'in ilham kaynağı olan bu muhteşem bahçe, canlı mavi tonlarındaki yapıları, egzotik bitkileri ve dingin atmosferiyle büyüler. Tarih ve doğanın uyum içinde dans ettiği bu yer, ziyaretçilerini mistik bir yolculuğa davet eder. Sonrası Sidi Bel Abbès veya Ebu el-Abbas es-Sabti, Sidi Abdellah El Ghazouani ve İmam Suheili hazretlerinin kabirlerinden açık olanlarını ziyaret edicez. Öğleden sonra Marakeş'in tarihî zenginliklerinden biri olan 16. yüzyılda Sultan Ahmed el-Mansur tarafından inşa edilen El Badi Sarayını gezicez, bu saray, bir zamanlar muazzam bir ihtişama sahipti. Ancak şimdi, yıkıntılarıyla büyüleyici bir atmosfer sunuyor. Büyük avlusu, sütunları ve tarihi detaylarıyla ziyaretçilere geçmişin görkemini hatırlatıyor. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4 Gün: Marakeş - Suveyr - Marakeş

Otelde alınan kahvaltı sonrası Bir Dünya Mirası olan Essaouira’ya geçiyoruz. Atlas okyanusu kıyısında yer alan, ilk bakışta bize eski Bodrum’u anımsatan bu şehir dünyaca ünlü eski Portekiz şehirlerinden biridir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan bu şehir, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen bu şehrin daracık dolambaç sokakları arasında gezmeye doyamayacak ve keyifli alışverişler yapabileceksiniz. Gezi sonrası Marakeş’e dönüp “Chez Ali Şov” programına katılıyoruz. Gezimizin ardından Fas kültürünü yakından tanıyacabileceğimiz akşam yemekli, atlı akrobasi ve folklör gösterili Chez Ali Fantasia Show programına katılma sonrası konaklama otelimizde.

5 Gün: Marakeş - Fez

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra otantik Fez Şehrine geçiyoruz. Fez şehir turumuzda görülecek yerler arasında; 14.Yüzyılda yapılan Al Attarine Medresesi, 9.Yüzyılda kurulmuş Karaounie Üniversitesi, mimari açıdan farklı yapısı ile dikkat çeken Yahudi Mahallesi, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi bulunmakta. Ardından Fez’in otantik çarşılarında kendinizi Orta Çağ kentinde gibi hissedeceksiniz. Serbest zaman sonrası konaklayacağımız otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama 4* BARCELO otelimizde.

6 Gün: Fez - Meknes - Rabat - Kazablanka

Otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Meknes’e geçiyoruz. Meknes Şehrini çevreleyen 40 km’lik surların içerisindeki programımızda; 17.yy sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ve El Hedim meydanı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Meknes çarşılarında serbest zamanımız olacak… Fas’ın Kültür ve Tarih zengini başkenti Rabat şehrine geçiyoruz. Burada Yaqub al Mansur’un ölümü ile yarım kalmış olan Hasan Kulesi, Fas’a bağımsızlığını kazandıran ve 1957’den öldüğü yıla kadar ülkeyi yöneten Kral V. Muhammed’in ebedi istirahatgâhı Muhammed 5 Mozelesi, Dar al-Makhzen adıyla anılan Kraliyet Sarayı Bahçesi (Fas Kralı Sarayda iken ziyaretler yapılamamaktadır), mavi-beyaz badanalı evleri, tarihi sokakları ve Platform de Serraphore’den izleyebileceğiniz eşsiz manzarası ile Udaya Kalesi bulunmaktadır. Ardından Kazablanka şehrine hareket ediyoruz. Beyaz şehir olarak bilinen Kazablanka panoramik şehir gezimizde Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı, tarihi Habus Meydanı, Korniş Bölgesi ve ülkenin simgelerinden biri olan Hassan II Camii kompleksini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve Konaklama 4*OUM PALACA otelimizde.

7 Gün: Kazablanka / İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Kazablanka şehrini geziyoruz. Kazablanka’da meşhur Hollywood filmi “Casablanca”nın çekildiği bölgede filmin birçok sahnesinin çekildiği Ricks kafe’yi ziyaret edebilir, Okyanus kıyısında bulunan kafelerde Fas’ın meşhur nane çayını deneyebilirsiniz. Ardından havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yolları tarifeli seferi ile 16h50’de İstanbul’a uçuş ve yerel saat ile 23h30’da Sabiha Gökçen Havalimanına varışımız ile birlikte bu keyifli turumuz sona eriyor.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır.

Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Dahiller/Hariçler

İstanbul-Kazablanka / Kazablanka-İstanbul Air Arabia Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Vergileri
Majorelle Bahçesi
Meknes Şehir Gezisi
4* Otellerde 5 gece YP konaklama
Gezi Boyunca Bize Özel Aracımızla Tüm Ulaşımlar
Kazablanka Şehir Gezisi
Essaouira Şehir Gezisi
Fes Şehir Gezisi
Marakeş Şehir Gezisi
Rabat Şehir Gezisi
Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri
Bahia Sarayı
Programda Adı Geçen Tüm Transferler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
Seyahat Sigortası
Diğer şehirlerden İstanbul'a İç Hat Bağlantı Uçuşu ücreti
Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan Alkollü, Alkolsüz ve Kapalı İçecekler
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Program Dışı Talep Edilecek Turlar
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
Programda Dahil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Türlü Hizmet

Haritada Tur

Bu Tur için 0 incelemeler

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Sizin derecelendirmeniz
Fiyat1,190 €
+
24/07/2024
Yetişkinler
Çocuk
Bebekler
Check Availability

Yakındaki Turlar

Öne çıkan

Garanti Fas İmparatorluk Baskentleri Turu

Süre 5 Gün
Kapasite 45 kişi
Öne çıkan

Kazablanka - Rabat – Marakeş - Suveyr

Süre 5 Gün
Kapasite 6 kişi
Öne çıkan

Fas'ta Kültür ve Tarih

Süre 6 Gün
Kapasite 44 kişi