+90 506 140 14 04  

Fas'ta Kültür ve Tarih Öne çıkan

  • Tip Hoteller
  • Süre 6 Gün
  • Kapasite 44 kişi
Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
1,150 € 1,120 € 1,450 € 1,050 €

Fas'ta unutulmaz bir gezi! Marakeş, Essaouira, Fez ve daha fazlasını keşfedin. Tarihi medreseler, eski şehirler ve benzersiz kültürel deneyimler sizi bekliyor.

1 Gün: İstanbul / Marakeş

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 21:00’de buluşma. Bagaj ve check-in işlemleri sonrası Air Arabia Havayolları'na ait tarifeli sefer ile saat 00:20’de Kazablanka'ya uçuş ve yerel saat ile 02:10'da varış.

2 Gün: Kazablanka / Marakeş

Havaalanında bizleri bekleyen tur aracımıza binerek Fas’ın Kültür ve tarih zenginliklerini keşfetmeye Marakeş ile başlıyoruz. Otelde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Koutoubia Camii ilk göreceğimiz eser olacak. Yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Gezimiz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Otelde odalara yerleşme ve dinlenme molası veriyoruz. Mola sonrası ilk durağımı1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde ve en güzel mekânlarından biri olan Majorelle bahçesi. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı YSL Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesi gezimizden sonra Marakeş çarşısında geleneksel aktarlardan birinde yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar hakkında bilgi alıyoruz. Günün sonunda Marakeş’teki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme 4* RAWABI otelimizde.

3 Gün: Marakeş - Suveyr - Marakeş

Otelde alınan kahvaltı sonrası Bir Dünya Mirası olan Essaouira’ya geçiyoruz. Atlas okyanusu kıyısında yer alan, ilk bakışta bize eski Bodrum’u anımsatan bu şehir dünyaca ünlü eski Portekiz şehirlerinden biridir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan bu şehir, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen bu şehrin daracık dolambaç sokakları arasında gezmeye doyamayacak ve keyifli alışverişler yapabileceksiniz. Gezi sonrası Marakeş’e dönüp otelde akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası “Chez Ali Şov” programına katılıyoruz. Binbir Gece masallarını anımsatan dekorasyonlar içersinde geleneksel folklor gösterilerini izliyoruz. Bu keyifli saatlerin sonunda konaklama için tekrar 4* RAWABI otelimize dönüyoruz.

4 Gün: Marakeş - Fez

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra otantik Fez Şehrine geçiyoruz. Fez şehir turumuzda görülecek yerler arasında; 14.Yüzyılda yapılan Al Attarine Medresesi, 9.Yüzyılda kurulmuş Karaounie Üniversitesi, mimari açıdan farklı yapısı ile dikkat çeken Yahudi Mahallesi, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi bulunmakta. Ardından Fez’in otantik çarşılarında kendinizi Orta Çağ kentinde gibi hissedeceksiniz. Serbest zaman sonrası konaklayacağımız otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama 4* BARCELO otelimizde.

5 Gün: Fez - Meknes - Rabat - Kazablanka

Otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Meknes’e geçiyoruz. Meknes Şehrini çevreleyen 40 km’lik surların içerisindeki programımızda; 17.yy sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ve El Hedim meydanı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Meknes çarşılarında serbest zamanımız olacak… Fas’ın Kültür ve Tarih zengini başkenti Rabat şehrine geçiyoruz. Burada Yaqub al Mansur’un ölümü ile yarım kalmış olan Hasan Kulesi, Fas’a bağımsızlığını kazandıran ve 1957’den öldüğü yıla kadar ülkeyi yöneten Kral V. Muhammed’in ebedi istirahatgâhı Muhammed 5 Mozelesi, Dar al-Makhzen adıyla anılan Kraliyet Sarayı Bahçesi (Fas Kralı Sarayda iken ziyaretler yapılamamaktadır), mavi-beyaz badanalı evleri, tarihi sokakları ve Platform de Serraphore’den izleyebileceğiniz eşsiz manzarası ile Udaya Kalesi bulunmaktadır. Ardından Kazablanka şehrine hareket ediyoruz. Beyaz şehir olarak bilinen Kazablanka panoramik şehir gezimizde Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı, tarihi Habus Meydanı, Korniş Bölgesi ve ülkenin simgelerinden biri olan Hassan II Camii kompleksini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve Konaklama 4*OUM PALACA otelimizde.

6 Gün: Kazablanka / İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Kazablanka şehrini geziyoruz. Kazablanka’da meşhur Hollywood filmi “Casablanca”nın çekildiği bölgede filmin birçok sahnesinin çekildiği Ricks kafe’yi ziyaret edebilir, Okyanus kıyısında bulunan kafelerde Fas’ın meşhur nane çayını deneyebilirsiniz. Ardından havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yolları tarifeli seferi ile 16:50’de İstanbul’a uçuş ve yerel saat ile 23.30’da Sabiha Gökçen Havalimanına varışımız ile birlikte bu keyifli turumuz sona eriyor.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır.

Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Dahiller/Hariçler

İstanbul-Kazablanka / Kazablanka-İstanbul Air Arabia Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Vergileri
4* Otellerde 4 gece YP konaklama
Kazablanka Şehir Gezisi
Essaouira Şehir Gezisi
Fes Şehir Gezisi
Marakeş Şehir Gezisi
Rabat Şehir Gezisi
Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri
Chez Ali Fantasia Show
Bahia Sarayı
Programda Adı Geçen Tüm Transferler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
Seyahat Sigortası
Herhangi Bir Uçuşu İçermemektedir
Diğer şehirlerden İstanbul'a İç Hat Bağlantı Uçuşu ücreti
Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan Alkollü, Alkolsüz ve Kapalı İçecekler
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Program Dışı Talep Edilecek Turlar
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
Programda Dahil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Türlü Hizmet

Haritada Tur

Bu Tur için 0 incelemeler

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Sizin derecelendirmeniz
Fiyat1,150 €
+
24/07/2024
Yetişkinler
Çocuk
Bebekler
Check Availability

Yakındaki Turlar

Öne çıkan

Garanti Fas İmparatorluk Baskentleri Turu

Süre 5 Gün
Kapasite 45 kişi
Öne çıkan

Kazablanka - Rabat – Marakeş - Suveyr

Süre 5 Gün
Kapasite 6 kişi
Öne çıkan

En iyi Fas Kültür Turu

Süre 7 Gün
Kapasite 44 kişi